Adblue Reda

      Brak komentarzy do Adblue Reda

Co toż istnieje adblue na stacjach? AdBlue istnieje wówczas wysokiej klasie roztwór mocznika o stężeniu 32,5 % używany z organizmem SCR (układ selektywnej redukcji katalitycznej). Tworzy obecne na celu redukcję tlenków azotu w spalinach samochodowych. Wykonywany jest poprzez wyspecjalizowane zakłady chemiczne m.in. Yarę lub grupę Azoty.

Adblue Starogard Gdański

Z pośród wszystkich płynów zdatnych do transportu jest nietoksyczny, słoneczny i estetyczny w użyciu. Tankuje się go do specjalnego pojemnika zamykanego charakterystycznym niebieskim korkiem. W czasu kilku najbliższych lat wszystkie samochody z silnikiem diesel będą zaopatrzone w ten program.
Zobacz również sklep motoryzacyjny

Gdzie natomiast w który rozwiązanie można dodać AdBlue?

Najwygodniejszą opcją uzupełnienia AdBlue jest udanie się na stację benzynową i zastosowanie z dystrybutora. Z miesiąca na miesiąc powstaje ich jeszcze bardzo. W pewnych krajach np. w Holandii można jeszcze skorzystać z automatów otrzymujących się przy autostradach. Nie każde samochody można zatankować bezpośrednio z dystrybutora. Niektóre pojazdy mają zbyt małą średnicę wlewu. Wtedy jest nam tylko wlanie płynu bezpośrednio z butelki. Trzeba mieć, by nie rozlać. Płyn ten stanowi ogromne właściwości korozyjne. Adblue Starogard Gdański

Gdzie dostaje się wlew do AdBlue?

Czym nowszy projekt auta, tym lepszy jest kontakt do wlewu AdBlue. Spotyka się przeważnie pod klapą wlewu paliwa. W starszych pojazdach sposób ten nie był tworzony na stanie projektowania, przez co niebieski korek może szukać się w przeciwnych miejscach (pod maską, we wnęce koła zapasowego, w kieszeni bagażnika). Potrafi obecne w piękny sposób utrudnić dolanie płynu. W takiej sytuacji warto brać pod ręką specjalny lejek lub wężyk, do osiągnięcia w wielu sklepach internetowych.

Adblue Starogard Gdański

Uzupełnianie AdBlue krok po kroku

Procedura uzupełniania AdBlue stanowi mocno przydatna. Okręcamy korek, uzupełniamy płyn, zakręcamy korek i zamykamy zapłon. Po kilku sekundach komunikat o brakującym płynie powinien zniknąć. Wtedy można bezpiecznie uruchomić silnik. Zbiornik przeciętnego samochodu pomieści około 10-15 litrów AdBlue, co wystarczy na przejechanie kliku tysięcy kilometrów (zużycie wynosi około 0,2-0,4 l/100 km). Trzeba dbać o tym, że przy zbyt niskiej ilości płynu w zbiorniku, silnik nie zostanie uruchomiony.

Ile kosztuje AdBlue?

Najtańszą propozycją jest zakup płynu w kwotach hurtowych (przy 1000 l, cena za litr powinna wynieść mniej niż 1,3 zł). Wartość w niższych ilościach waha się od 1,8 do 2 zł za litr. Można trafić oraz na towary z tzw. „wyższej półki” za 4-6 zł. Każdy AdBlue ma dokładnie taki tenże skład czyli nie warto przepłacać.
Adblue Starogard Gdański

Dlaczego warto stosować AdBlue?

Dzięki AdBlue można zaoszczędzić dużo pieniędzy. Silniki spełniające wymogi normy EURO 4 mają niższe zużycie paliwa o około 3-4%, a silniki wspólne z racją EURO 5, nawet o 5%. Mniej pieniędzy wydanych zostanie u mechanika. Stosowanie AdBlue w piękny sposób wydłuża czas między serwisowania pojazdów. Samochód przez dłuższy okres trwa pełną sprawność, co dokonuje się jeszcze na szerszą wartość podczas odsprzedaży. Osoby korzystające z AdBlue działają na pomoc środowiska naturalnego, dzięki niższej emisji szkodliwych substancji. W nagrodę za dobrą pozycję otrzymują niższe opłaty drogowe w terenach Unii Europejskiej.
Adblue Starogard Gdański

Artykuł został zrobiony we wymianie Co to jest adblue na stacjach?

0 0 votes
Twoj ocena
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments