Czy opłaca się zostać agentem ubezpieczeniowym?

Zawód agenta ubezpieczeniowego to jeden, z tych zawodów, które możesz posiąść w krótkim czasie. Wystarczą chęci, krótki kurs szkoleniowy, potem egzamin państwowy i masz licencję w kieszeni.

 

Niestety ze względu na zaszłości, zawód agenta ubezpieczeniowego Polakom kojarzy się z zawodem akwizytora. Choć jednej zawód, nie ma nic wspólnego z drugim, to specyfika zatrudnienia sprawia, że obie profesje wydają się być do siebie bardzo podobne.

Szybka zmiana nudnej pracy? Bardzo proszę!

Po przeanalizowaniu wpisów na forum agentów ubezpieczeniowych można odnieść wrażenie, że każdy z ich późno zdecydował się na tę pracę. Zapewne skusiła ich możliwość zdobycia dużych zarobków i duża swoboda pracy. Ten fach daje dużo niezależności, agent sam decyduje ile i kiedy pracuje. Jednak specyfika pracy wymaga wiele determinacji oraz przedsiębiorczości, od których zależą przyszłe dochody agenta. Pracownicy, którzy wytrwale dążą do celu i nie zwodzi ich początkowy entuzjazm, przetrwają najtrudniejszy okres, budując sobie pozycję i wysokie zarobki.

Zawód agenta ubezpieczeniowego – trudne początki

Kiedy rozpoczynasz prace agenta ubezpieczeniowego, najtrudniejsze są początki. Musisz dokonać wyboru, w jakim modelu chcesz pracować. Założyć własną agencję ubezpieczeniową czy może przystąpić do programu franczyzowego. Liczą się też umiejętności interpersonalne i techniki sprzedażowe młodego agenta. Jeżeli ktoś z zewnątrz szuka ubezpieczenia współpraca z agentem ubezpieczeniowym, może okazać się bardzo owocna. Problem może pojawić się, kiedy to agent samodzielnie musi wyszukiwać klientów. Wbrew pozorom nie jest to takie proste i nie każda osoba to potrafi. Dlatego ważne jest, aby agent zainwestować swój czas w rozwój umiejętności oratoryjnych i sprzedażowych. Dobry agent to przede wszystkim wytrawny mówca, który potrafi odpowiednio przedstawić zalety produktu.

Ile zarabiają agenci?

I tutaj początki bywają trudne. Gdy agenci ubezpieczeniowi zakładają firmę, to zarabiają tyle, ile wypracują. W tej sytuacji nie mogą liczyć na stałą pensję, tylko na prowizję. Gdy pracownicy już się wdrożą i przełamią opory, zniknie stres związany z nowym zawodem. Im agent posiada większe przygotowanie merytoryczne, tym lepiej. Doświadczenie i staż pomoże mu nabrać pewności siebie i stanie się bardziej przekonujący. Dodatkowo staż pracy pomożemy mu na wypracowanie stałych dochodów, w postaci podpisanych polis. Dla agenta ubezpieczeniowego najważniejsza jest jego baza klientów. Stali klienci są zadowoleni, mówią o produktach znajomym, którzy podpisują nowe umowy. Trafiają do nich sami, z polecenia, co przekłada się na mniejszy czas pracy i większe zarobki. Rzadko się zdarza, aby po kilku latach w zawodzie, agent ubezpieczeniowy zmienił profesję.

Artykuł w oparciu o materiały merytoryczne dostępne na stronie: https://www.dus.net.pl/zostan,partnerem/

 

0 0 votes
Twoj ocena
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments