Czy w pracy prawnika można mówić o monotonii?

Jeśli już rozpatrujemy zawód prawnika jako ścieżkę kariery, którą chcemy dla siebie wybrać i konsekwentnie nią podążać, trzeba zastanowić się bardzo poważnie nad kilkoma zasadniczymi kwestiami. Przede wszystkim, nie każdy aspekt w pracy prawnika będzie porywający. Zresztą wiedza to doskonalej osoby, które już zaczęły i przeszły dalej lub zaczęły niedawno. Trzeba zapoznać się szeregiem czynności, procedur i mechanizmów, przestrzegać ich. A następnie, konsekwentnie brać na siebie jakieś różne, całkowicie nowe obowiązki. Czyli, nadbudowywać to, na czy potem będziemy bazowali już będąc adwokatami czy radcami prawnymi. Warto jednak pomyśleć o czynniku, który może być odpychający.

 

Powtarzalność na drodze do rozwoju

W wielu branżach i na wielu stanowiskach jest tak, że mówić możemy o bardzo konkretnym zestawie procedur. To znaczy, do czynienia mamy tutaj z bardzo ciekawymi aspektami, które początkowo mogą się wydawać interesujące, następnie jednak, w miarę upływu czasu, coś się zmienia. Bo nagle okazuje się, że gdy już chcielibyśmy robić coś innego, zacząć czegoś nowego się uczyć, nadal musimy tworzyć pisma różnego typu. Ale uwaga, to jest element nieodłączny w tym zawodzie i nie ma się co oszukiwać, mamy tutaj naprawdę bardzo szerokie spektrum rozwiązań, będących jednocześnie wyznacznikami tego, w jaki sposób nasza droga zostaje ustawiona. Nie ma tu naprawdę żadnej filozofii, która będzie wymagała jakichś wybitnych stopni wtajemniczenia. To raczej kwestia tego, że do czynienia będziemy mieli z naprawdę wieloma aspektami, które będą się mogły przełożyć na niezwykłe rezultaty.

Na pewno warto się koncentrować

To znaczy, trzeba tutaj przyjąć takie podejście, w którym będziemy się mogli na pewno konkretnie i w bardzo dobry sposób zająć takimi opcjami, które będą miały potem konkretne i bardzo sensowne przełożenie na bardzo wiele elementów, będących jednocześnie naszym późniejszym konkretnym rozwiązaniem w zakresie dopasowywania sobie strategii działania do tego rezultatu jaki rzeczywiście w praktyce będziemy zamierzali wypracować. Nie jest to na pewno jakieś szczególnie trudne, ale też warto będzie sobie powiedzieć o takich aspektach, które będą tę czynność kierunkowały i plasowały w kategorii mogących powodować frustrację.

Pamiętajmy jednak, że nie jest to absolutnie konieczne. Czasem bowiem, nawet przy dłuższym wykonywaniu tych samych czynności może się zdarzyć, że ich tematyczny zakres będzie tak zróżnicowany, że będziemy w stanie zapomnieć o tym, że coś faktycznie się powtarza. Takie uroki pracy w zawodzie, szczególnie na początku drogi, ale to dotyczy wielu branż, w których trzeba pracować z innymi ludźmi i dla ludzi. Tym samym należy się skoncentrować w znaczącym stopniu na bardzo wielu czynnikach, które będą się mogły poprzekładać na bardzo wiele interesujących aspektów oraz reakcji, w których będziemy mogli zdecydowanie doszukać się konkretnego i bardzo sensownego działania, mającego na pewno przełożenie na bardzo ciekawe i konkretne podejście do tematu.

 

Autor artykułu: Katarzyna Tomaszewska
Entuzjastka rozwiązywania problemów społecznych. Artykuły piszę we współpracy z kancelarią Kaliszewska.pl.
0 0 votes
Twoj ocena
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments