Dentysta Białogard

      Brak komentarzy do Dentysta Białogard

Odsłonięte szyjki zębowe to zwykły problem. Dają nieprzyjemne objawy i grożą rozwojem poważnych chorób, a w celu nawet utratą zębów. Niezależnie z odpowiedzialności tej chorobie, należy się nią zarezerwować i wdrożyć środki zaradcze.

Dentysta Kalisz Pomorski

Obnażanie szyjek zębowych to produkt „zatrzymywania się” bądź też „obniżania” dziąseł. Nie dzieje się więc z dnia na doba, ale proces obecny jest niewłaściwy dla stanu przyzębia. Trzeba zgłosić się do periodontologa, który diagnozuje problem – bada okoliczności i zaleca optymalne postepowanie.
Przyczyny odsłaniania szyjek zębowych

wybielanie zębów ibright

wybielanie zębów ibright

Przyczyn zapewne być znacznie, choć najczęstsze spośród nich więc wiek pacjenta, a ponadto nieprawidłowa higiena jamy ustnej.

zobacz również Ionic White

Niestety, kłopoty z przyzębiem to częściowo efekt naturalny, związany ze starzeniem się organizmu. Zapoznawanie się szyjek zębowych u kobiet po pięćdziesiątce czy sześćdziesiątce nie jest jak zaskakującym. Co ciekawe, częściej rzecz dotyczy ludzi niż kobiet.

Niezależnie z wieku, przyczyną problemu bywa często również higiena. Także ta zła (niedoczyszczanie zębów, zbierający się na nich osad, zbyt rzadko zmieniana szczoteczka etc.), kiedy także taż przesadna (częste mycie zębów twardą szczoteczką przy stosowaniu złej techniki szczotkowania) mogą przyczyniać się do odsłaniania szyjek zębowych.
„Zanik dziąseł” (w skutku montowania się płytki nazębnej i odkładania kamienia) powoduje również palenie papierosów.
„Cofanie” bądź też „opuszczanie się” dziąseł to niekiedy proces będący efektem wad zgryzu i nierównomiernie obciążonych spośród ostatniego czynnika zębów.
Za obnażanie szyjek może odpowiadać czasami chorobliwe zgrzytanie zębami (bruksizm).
Przyczyną problemu bywa i zła dieta, niedożywienie, awitaminoza (niedobór witamin).
I, niektóre choroby ogólnoustrojowe generują kłopoty z przyzębiem (cukrzyca).

Objawy odkrytych szyjek zębowych

Zdrowe przyzębie charakteryzuje się różowymi dziąsłami, które szczelnie otaczają ząb u nasady, dobrze sięgając do jego korony. Szyjki nie są odkryte, nie tworzą kieszonek dziąsłowych (szczelin pomiędzy zębem, a dziąsłem). Gdy ujawniają się szyjki zębowe, pojawiają się charakterystyczne symptomy.

Nadwrażliwość zębów na zima, ciepło, a także na miły i zły smak także na dotyk to normalny objaw obnażonych szyjek zębowych. Odnosi się jej przy spożywaniu posiłków czy piciu napojów o określonym gustu i temperaturze, kiedy również w kontakcie z zimnym powietrzem, podczas szczotkowania zębów etc. Uczucie jest złe, odczuwa się chwilowy, ale przeszywający ból.
W sukcesu odsłoniętych szyjek zębowych zachowuje się niekiedy (w trakcie mycia zębów) krwawienie dziąseł.
Obnażenie szyjki zębowej można zazwyczaj i zobaczyć. Odsłonięta grupę jest głupsza z reszty zęba.

Leczenie odsłoniętych szyjek zębowych

Leczenie chce z podstawy powstania problemu, a ponadto z zaawansowania choroby. Zazwyczaj zakłada się ale z środków higienizacyjnych.

Piaskowanie i skaling to doskonałe stany w leczeniu odsłoniętych szyjek. Zabiegi wytwarza się w gabinecie stomatologicznym w końca usunięcia płytki nazębnej i kamienia, aby zahamować (spowolnić) rozwój choroby. Profilaktycznie rozprzestrzenia się je co pół roku.

Pomocna zapewne żyć zarówno zmiana nawyków higienicznych. Przy odsłoniętych szyjkach zębowych używa się miękkich szczoteczek. Ważna jest więcej technika szczotkowania – czyści się zęby ruchem wymiatającym (zawsze w charakterze od dziąsła) Tak jest brać irygatory i/lub szczoteczki soniczne, które nie dopuszczają do odkładania się osadu nazębnego.

Dentysta Kalisz Pomorski

Warto wyposażyć się i w właściwe środki do czystości i pielęgnacji jamy ustnej. W sukcesu nadwrażliwości zębów nie powinno się używać past wybielających (ścierających). Trzeba brać też do zębów nadwrażliwych, z fluorem. Widoczne są także specjalne preparaty ochronne, które pomagają remineralizację szkliwa.
Profilaktycznie, by nie narażać się na ból, najlepiej unikać zimnego i przyjaznego, a ponadto słodkich napojów, owoców cytrusowych, słodyczy… Codzienną dietę należy wzbogacić w witaminy a minerały.
Czasami przydatne jest rozpoczęcie działania ortodontycznego, aby przyzębie funkcjonowało prawidłowo.
W poszczególnych przypadkach pojedyncze szyjki zębowe zakłada się materiałem kompozytowym.
W zaawansowanych stadiach choroby zabieg chirurgiczny bywa dobrym wyjściem. Przykrywa się wówczas odsłonięte szyjki zębowe tkanką czerpaną z podniebienia.

Źródło artykułu Odsłonięte szyjki zębowe

Dentysta Kalisz Pomorski

0 0 votes
Twoj ocena
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments