Do czego przydadzą Ci się mini żurawie?

Planujesz zakup mini żurawi? Sprawdź na co Ci się przydadzą

Do czego przydadzą Ci się mini żurawie?

Rynek budowlany przez cały czas się rozwija. Specjaliści stosują coraz bardziej zaawansowane technologie. Obecnie zamówienia są szybciej oraz wydajniej realizowane, niż było to jeszcze parę lat temu. Wszystko to dzięki producentom maszyn budowlanych. Nowoczesny sprzęt w bardzo znacznym stopniu podwyższa wygodę i efektywność pracy. Jednym z takich innowacyjnych rozwiązań jest dźwig żuraw, a dokładniej mini żuraw, nazywany też mini dźwigiem. Wiele firm oferuje wynajem żurawi tego typu.

Podobny do żurawia dźwigi, czyli żurawia wieżowego

Funkcje spełniane przez mini żurawia budowlanego są jakie same, jak w przypadku zwykłych żurawi. Różnica tkwi natomiast w poszczególnych parametrach. Miniaturowa wersja dźwigów, które można wynająć na przykład w wielu firmach w Poznaniu, może liczyć sobie tylko półtora metra wysokości oraz ważyć trochę ponad tonę. Producenci mają w swojej ofercie również mini żurawie w wielu innych gabarytach. Twój wybór jest zależny od wagi przenoszonego ładunku, dostępnej przestrzeni i stabilności podłoża. Przy zakupie urządzenia budowlanego należy zwrócić uwagę na takie cechy jak maksymalna wysokość podnoszenia, udźwig oraz prędkość haka.

Mini żurawie są ładne i skuteczne

Pomimo swoich małych rozmiarów mini żurawie przenośne posiadają całkiem duży udźwig i szeroki promień roboczy. Niektóre z nich są w stanie podnieść nawet do sześciu ton. Kierowanie takim małym dźwigiem jest bardzo proste i wygodne. W dodatku tego rodzaju maszyny są często wyposażone w przydatne udogodnienia, takie jak na przykład czujnik przechylenia, klimatyzacja kabiny, czy programowalny ogranicznik obciążenia.

Efektywna praca i mała przestrzeń robocza

Mini żuraw przenośny ma bardzo duże zastosowanie w branży budowlanej. Jest przydatny w szczególności przy pracy na niewielkiej przestrzeni. Będzie nieoceniony również na prywatnych posesjach, gdy Twoim zadaniem jest montaż ciężkich elementów. Mamy tutaj na myśli na przykład szyby. Obecnie bardzo często są one naprawdę wyjątkowo ciężkie. Szyby, które wstawia się na fasadach budynków biurowych, mogą ważyć nawet 800 kilogramów. Bez żurawia przenośnego, taka praca byłaby niemożliwa do wykonania. Mini żuraw przyda się również przy montażu dachów. Jako przykład można tutaj podać montaż podgrzewanego dachu w Pawilonie Czterech Kopuł we Wrocławiu. Jest on uznawany za największy w Europie.

Cały został wykonany ze szkła. To urządzenie budowlane będzie doskonałym zastępstwem dla tradycyjnego żurawia, w sytuacjach, gdy maszyna musi poruszać się po powierzchni o niewielkiej nośności. Mniejszy ciężar urządzenia daje możliwość pracy na nieskończonym jeszcze podłożu. Firmy budowlane wykorzystują mini żurawia również wewnątrz budynków, w których konieczne jest zamontowanie elementów o dużej wadze na wysokim poziomie.

Jako przykłady można tutaj wymienić fabryki, hale produkcyjne lub magazyny. W budynkach tego rodzaju często instaluje się nowe linie produkcyjne lub unowocześnia się te, które już tak są. Poza tym mini żuraw daje możliwość transportu pionowego w szybie windowym.

źródło: Producent mini żurawi https://utbpolska.pl/wynajem/mini-zurawie-mini-dzwigi/

0 0 votes
Twoj ocena
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments