Elektrostymulacja, czyli skuteczne wsparcie ćwiczeń fizycznych

Jednym z nas zależy na zredukowaniu zlokalizowanej miejscowo tkanki tłuszczowej, drugim na wymodelowaniu sylwetki bądź wzmocnieniu mięśni, a trzecim po prostu na zdrowym i aktywnym trybie życia. Innymi słowy, ćwiczenia fizyczne wykonujemy często z różnych powodów. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę z tego, że istnieją sposoby na to, aby spotęgować efekty codziennego wysiłku.

Elektrostymulacja, czyli skuteczne wsparcie ćwiczeń fizycznych

Aktywność fizyczna jest w dzisiejszych czasach odmieniana przez wszystkie przypadki. Nie ma dnia, w którym nie spotkalibyśmy kogoś w trakcie joggingu bądź na rowerze, w drodze do pracy. Siłownie i kluby fitness również nie świecą pustkami. A trzeba pamiętać o tym, iż wiele osób woli wykonywać ćwiczenia fizyczne w zaciszu domowym. Jak widać, moda na bycie fit na razie nie przemija. Nie powinno więc dziwić, że także w gabinetach medycyny estetycznej spotkamy się z kuracjami, które pozwalają na modelowanie sylwetki, redukowanie zbędnych kilogramów i wzmacnianie mięśni. Jednym z takich zabiegów jest elektrostymulacja, czyli metoda imitująca efektywny wysiłek fizyczny. Czym konkretnie charakteryzuje się ta terapia i jakich rezultatów można oczekiwać po serii spotkań w gabinecie?

Działanie urządzenia emitującego prąd

Elektrostymulacja to żadna nowość na rynku zabiegów modelujących i wyszczuplających. Co ciekawe, zanim trafiła do gabinetów medycyny estetycznej, była z powodzeniem wykorzystywana przez sportowców, m.in. w codziennym treningu bądź przy ewentualnej rehabilitacji po odniesionych kontuzjach. Atutem tej metody jest bowiem nie tylko skuteczność, ale też całkowita bezinwazyjność i brak uciążliwości czy okresu rekonwalescencji.

Do wykonania omawianego zabiegu używa się urządzenia, które emituje różne prądy: o niskim natężeniu, średniej częstotliwości (modulowane) lub impulsowe (o małej i średniej częstotliwości). W ten sposób można imitować zarówno zwykły spacer bądź jogging, jak i intensywny wysiłek na siłowni. Innymi słowy, parametry wspomnianej aparatury da się z łatwością dostosować do potrzeb osoby, która zgłosi się do gabinetu. Istotne jest także to, że elektrostymulację można przeprowadzić na różnych partiach ciała, np. w okolicach brzucha, ud, pośladków czy ramion. Ponadto, ta metoda sprawdza się nawet przy podnoszeniu i ujędrnianiu piersi. Nic więc dziwnego, że elektrostymulacja jest chętnie wybierana m.in. przez kobiety w okresie poporodowym.

Nie tylko do wzmacniania mięśni

Niekiedy można spotkać się z opinią, że elektrostymulacja to metoda pozwalająca wyłącznie na wyrzeźbienie sylwetki i wzmocnienie mięśni. Nic bardziej mylnego! Z powodzeniem można ją także stosować u osób, które chciałyby się pozbyć kilku dodatkowych centymetrów z wybranych obszarów ciała. Urządzenie emitujące prądy zapewnia m.in. zredukowanie miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej. To z kolei sprawia, że elektrostymulację warto zastosować np. w tych partiach ciała, które są wyjątkowo oporne na ćwiczenia fizyczne. Taka kuracja nie powinna oczywiście zastępować „normalnej” aktywności czy lekkostrawnej diety. Zadaniem elektrostymulacji jest raczej spotęgowanie efektów codziennego wysiłku, jaki wkładamy w walkę z niedoskonałościami ciała. Ponadto, działanie prądów wykorzystywanych w tej metodzie wpływa na lepsze ukrwienie, dotlenienie i odżywienie skóry w obszarze zabiegowym.

 

Elektrostymulacja, czyli skuteczne wsparcie ćwiczeń fizycznych

Program terapii wyszczuplająco-modelującej

Przystępując do elektrostymulacji, z pewnością warto uzbroić się w cierpliwość. Nie jest to bowiem metoda, która da spektakularne efekty już po pierwszej wizycie w gabinecie medycyny estetycznej. Zauważalne rezultaty są zazwyczaj widoczne po wykonaniu około 7 zabiegów, natomiast cały program terapii może się składać nawet z 10-20 spotkań. Wiele zależy oczywiście od indywidualnych predyspozycji, redukowanych niedoskonałości oraz trybu życia osoby, która będzie korzystała z elektrostymulacji. Warto jednak podkreślić, że w tym przypadku kolejne zabiegi mogą się odbywać w krótkich odstępach czasowych – nawet co 2-3 dni. Często więc całą serię spotkań da się „zamknąć” w okresie nieprzekraczającym 1 miesiąca.

Źródło informacji o elektrostymulacji: Qclinique.pl

0 0 votes
Twoj ocena
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments