Gorące premiery czytników ebooków

Premiery czytników ebooków – Lato 2016r. obfitowało w nowości w branży czytników ebooków. Zarówno Kindle jak i PocketBook zaktualizowały istniejące już modele, pojawiło się również całkiem nowe urządzenie.

premiery czytników ebooków

premiery czytników ebooków

premiery czytników ebooków

Kindle Oasis

Najbardziej spektakularną premierą tego roku był bez wątpienia całkiem nowy model Kindle. Nowy czytnik od firmy Amazon zadebiutował pod koniec wiosny 2016r. Kindle Oasis jest sześciocalowy i dysponuje wysoką rozdzielczością 1440 x 1080. Nie jest to jednak nowość na rynku czytników ebooków, ponieważ tymi samymi parametrami dysponuje również chociażby znany już Kindle Voyage.

Co więc się zmieniło?

Kindle Oasis to przede wszystkim ulepszony design, który (choć nieco zbliżony do wyglądu PocketBooka InkPad oraz Wexler Flex One) jest nowością wśród urządzeń Amazonu. Czytnik dysponuje przyciskami fizycznymi z boku ekranu oraz asymetryczną obudową, która ma na celu korzystniejsze rozłożenie ciężaru urządzenia podczas trzymania go w jednej dłoni. Nowy kształt ma również inną funkcję – wgłębienie jest jednocześnie miejscem mocowania specjalnego, elektronicznego etui, działającego na zasadzie power banku. Czytnik został również wyposażony w udoskonalone podświetlenie, a jego waga bez nakładki to jedynie 131g.

premiery czytników ebooków

premiery czytników ebooków

Niestety, jak zauważają fani ereaderów, nowy model ma jedną, istotną wadę. Każdy, kto chciałby zostać posiadaczem nowego czytnika Amazonu musi przygotować się na stosunkowo wysoką cenę – Kindle Oasis w wersji podstawowej kosztuje ok. 1500zł.

Kindle 8

7 lipca do sprzedaży weszła nowa generacja czytnika Kindle 7. Kindle 8 (bo tak nazwano tę nowość) to nic innego, jak zaktualizowana wersja podstawowego modelu Kindle. Nowy czytnik, jak pisze producent, ma teraz o 11% cieńszą obudowę i 16% lżejszy design. Co więcej, Kindle 8 możemy kupić zarówno w kolorze białym jak i czarnym.

Co jeszcze się zmieniło?

Pomijając kwestie estetyczne zmianom uległo dosłownie kilka szczegółów. Zwiększyła się ilość pamięci urządzenia z 256MB na 512MB, nowością jest również funkcja Bluetooth. Większość parametrów nowego czytnika pozostała identyczna względem poprzedniej wersji. Kindle 8 ma rozdzielczość 800×600, jest sześciocalowy i nie posiada podświetlenia. Niezmienna pozostała również jego cena.

 

Kindle Paperwhite 3 biały

Wraz z Kindle 8 na rynek został wypuszczona również biała wersja Kindle Paperwhite 3. To pierwsze od dawna premiery białych czytników Kindle, biorąc pod uwagę, że modele pierwszej i drugiej generacji były dostępne w tym kolorze.

Czy coś jeszcze się zmieniło?

premiery czytników ebooków

premiery czytników ebooków

W zasadzie nic. Nowa wersja Kindle to zmiana jedynie kolorystyczna, której celem było umożliwienie potencjalnym klientom wyboru. Niektórzy dociekliwi próbują jednak dowieść, że zmniejszył się kontrast ekranu czytnika. Niemniej jednak jest to jedynie efekt wizualny, który jest skutkiem długotrwałej polityki czarnej obudowy prowadzonej przez Amazon. Jasny ekran na tle ciemnej ramki miał wydawać się bardziej wyrazisty, przez co wydaje się, że czytnik w białej obudowie nie wygląda już tak imponująco.

 

PocketBook Touch Lux 3 Ruby Red

Po premierze białego Kindle Paperwhte przyszła pora również na PocketBooka. Nowa wersja popularnego czytnika Amazonu prawdopodobnie tchnęła szwajcarskiego producenta do wprowadzenia innowacji również w jego topowym modelu. PocketBook Touch Lux 3 był do tej pory dostępny w kolorze ciemnoszarym oraz białym. Teraz pojawiła się również wersja bordowa.

Co nowego?

Tylko estetyka. PocketBook Touch Lux 3 Ruby Red to w zasadzie odświeżony model jednego z popularniejszych czytników od PocketBooka, z topowej serii Touch Lux. Limitowana wersja urządzenia dysponuje ekranem nowej generacji ekran E-Ink Carta o rozdzielczości 1024×758, przyciskami fizycznymi, podświetleniem LED oraz pamięcią flash 4 GB z możliwością rozszerzenia kartą microSD do 32GB.

 

PocketBook InkPad 2

Kolejną nowością od PocketBooka jest premiera odświeżonej wersji czytnika 8 calowego. InkPad 2 wszedł do sprzedaży na początku sierpnia 2016r. W przeciwieństwie do modelu Touch Lux – tym razem zmienił się nie tylko kolor.

Co się zmieniło?

Inkpad 2, teraz leży w dłoni jeszcze wygodniej – nawet mimo dużej przekątnej . Nowy model zachowuje gabaryty swojego poprzednika, zmienia się jednak jego waga (teraz to tylko 305g.). Producent zapewnia, że udoskonalony został również jego wyświetlacz oraz interfejs. Poza tym nowy InkPad 2 również pracuje na bazie procesora 1GHz, ma 512MB RAMu i 4GB pamięci flash. Posiada też wi-fi, wejście na kartę microSD i gniazdo słuchawkowe, dzięki któremu możemy słuchać muzyki lub przetwarzać tekst ebooka na mowę, za pośrednictwem aplikacji Text-to-Speech. Ponadto oferuje również wiele sprawdzonych trybów czytania plików PDF.

Zestawienie przygotował sklep czytio.pl, posiadający w swoim asortymencie nowości Kindle i PocketBook.

 

0 0 votes
Twoj ocena
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments