Hartowane szkła Tuczno

      Brak komentarzy do Hartowane szkła Tuczno

Hartowane szkła 2D, 2,5D, 3D – czym się różnią?

Właśnie zdobył nowy smartfon a doskonałe, o czym pomyślałeś, to bezpieczeństwo jego wyświetlacza powłoką ochronną. Zdecydowałeś się na szkło hartowane, lecz szukając dobrego produktu natknąłeś się na oznaczenia: 2D, 2,5D, 3D i dziwisz się, które są pomiędzy nimi moce? W poniższym artykule postaramy się wyjaśnić, czym przedstawiają się poszczególne rodzaje szkieł ochronnych.

Hartowane szkła Złocieniec

Szkło hartowane 3D – następca tradycyjnych szkieł ochronnych?

Jak urodził się pomysł szkła hartowanego 3D? Czy toż najróżniejszy wynalazek producentów powłok ochronnych na ekrany urządzeń mobilnych, który wyprze poprzednie formy?

 

zamów kuriera Expres poczta

– Projektanci nowych telefonów oferują modele o coraz nowocześniejszym wyglądzie i ciekawych kształtach. Smukłe i małe sylwetki obudowy a przede każdym mocno zaokrąglone na granicach wyświetlacze sprawiają, że smartfony wyglądają po prostu dobrze i fajnie się sprzedają. Specjalne kształty muszą jednak specjalnej ochrony. Zwykłe szkło hartowane 2D nałożone na monitor nie jest w bycie przykryć go w pełni, najmniejsze elementy ekranu, czyli boki, nadal pozostaną niezabezpieczone. Właśnie dlatego producenci akcesoriów ochronnych zaprojektowali kolejno szkła 2,5D oraz 3D, o kilka czy bardziej zagiętych krawędziach, by chroniły ekrany dotykowe na wszelkiej powierzchni – tłumaczy przedstawiciel sklepu internetowego Nasmartfona.pl, oferującego bogaty asortyment szkieł i folii ochronnych na dania przenośne.
Hartowane szkła Złocieniec

Czym więc różnią się poszczególne rodzaje szkieł hartowanych? Przede każdym kształtem, lecz oraz sposobem mocowania i oczywiście ceną. Szkło hartowane 2D spełni swoje zajęcie w przypadku telefonów z prostym ekranem, tylko nie będzie korzystną ochroną dla przykładów z okrągłymi krawędziami. Tutaj polecane są produkty 3D. Szkło typu 2,5D to zwykli następca powłok 2D, który dobrze osiągnie swoją rolę w przypadku ekranów płaskich i lekko zaokrąglonych na granicach. Warto w współczesnym okresie wspomnieć, że wymienione wysoko produkty mogą u niektórych producentów być pod własnymi nazwami, a mianowicie: szkło hartowane płaskie, szkło hartowane z ramką, szkło hartowane UV. Wyniki są te jedyne, inne stanowi ich oznaczenie.
Szkło 2D, 2,5D, 3D – charakterystyka
Hartowane szkła Złocieniec

Szkło 2D to szkło płaskie. Jest najuczciwszym i najdostępniejszym rozwiązaniem danym do modeli telefonów z prostym wyświetlaczem. Do jego montażu niewymagane są żadne dodatkowe akcesoria. Jego kraje nie są zaokrąglone, istnieje więc ryzyko, że już zacznie się przy krawędziach kruszyć.
Szkło 2,5D to szkło z ramką, przykrywa cały wyświetlacz telefonu razem spośród jego oprawką. Dodatkowo strony są lekko zaokrąglone, i przez to mniej wrażliwe na wykorzystanie. Warstwa kleju jest umieszczona ale na barwionej ramce, co w przypadku produktów niższej jakości może dostarczać ich stopniowe odklejanie się od wyświetlaczy, jednakże w rezultatach renomowanych wartości nie powinno to pamiętać miejsca. Takie szkła pasują do jakiegoś rodzaju etui, niezależnie z tego, jak dużo krawędzie pokrowca nachodzą na początek urządzenia.
Hartowane szkła Złocieniec

Szkło 3D, zwane niekiedy szkłem hartowanym UV lub szkłem pełnym. Stanowi wówczas produkt najdroższy spośród wszystkich trzech także o największym sposobie montażu, wymagającym naświetlania lampą UV. Dane jest do smartfonów o zakrzywionych krawędziach, dzięki swojej ulubionej formie idealnie wpasowuje się do okrągłych boków wyświetlacza, zapobiegając go z każdej strony. Szkła 3D zapewniają więc najlepszą ochronę mocno zaokrąglonych wyświetlaczy. Należy jednak mieć, iż ich zakładanie eliminuje możliwość zakładania etui nachodzących na początek smartfona, bo będą one krytykować i wypychać szkło ochronne 3D.

Hartowane szkła Złocieniec

zobacz również Hartowane szkła 2D, 2,5D, 3D – czym się różnią?

0 0 votes
Twoj ocena
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments