Najlepszy ekran do grania

      Brak komentarzy do Najlepszy ekran do grania

Najlepszy ekran do grania  – W obecnych czasach wybór urządzeń do gier jest niezwykle szeroki. Tak samo bogata jest oferta ekranów, na jakich wyświetlać możemy wirtualne rozgrywki.

Czy lepszym rozwiązaniem będzie wybór specjalistycznego monitora, czy też zdecydować się na wysokiej klasy telewizor? Czym kierować się podczas ich zakupu? Odpowiedzi na te pytania przedstawiamy poniżej.

Najlepszy ekran do grania – telewizor czy monitor?

Jeżeli w domu posiadamy konsolę lub komputer, służące jedynie do gier w gronie rodzinnym, dobrym rozwiązaniem będzie wybór telewizora, jako ekranu do wyświetlania gier. Jeśli jednak grać zamierzamy w innym pokoju niż salon, odpowiedniejszy może okazać się specjalny monitor, który z pewnością będzie tańszy niż telewizor nowej generacji. Oba urządzenia świetnie sprawdzają się zarówno do obsługi komputerów czy konsoli, jak i do oglądania telewizji. Telewizory oferują jednak znacznie większy obraz, który pozwala na czerpanie maksymalnej przyjemności z grania. Jest także dobrym wyborem w małym mieszkaniu, w którym nie mamy miejsca na komputer stacjonarny i telewizor.

Obecnie produkowane modele poradzą sobie nie tylko z odtwarzaniem gier, ale i przeglądaniem internetu, zdjęć czy też edycją plików tekstowych. Można podłączyć do nich dowolne urządzenia – komputery, tablety, konsole, a nawet telefony. To wszystko sprawia, że telewizor staje się urządzeniem znacznie bardziej wielofunkcyjnym niż standardowy monitor, dlatego coraz więcej osób decyduje się na ten właśnie zakup.

Najlepszy ekran do grania - telewizor czy monitor 1

Najlepszy ekran do grania – telewizor czy monitor 1

Jakie parametry musimy sprawdzić przed wyborem konkretnego modelu telewizora, który służyć ma głównie do gier? Przede wszystkim jest to rozmiar. Dobrany powinien być do wielkości pomieszczenia, w którym go umieścimy. Zbyt duży ekran może nas przytłaczać zaś zbyt mały nie zapewni odpowiednich doznań wizualnych z grania. Jeśli telewizor ma znajdować się w salonie, spokojnie możemy zdecydować się na model z większą przekątną, jeśli jednak ma stać na stoliku lub biurku, jego przekątna nie powinna przekraczać 32 cali. Przekątna ekranu to jednak nie wszystko, ponieważ najważniejsza jest jego rozdzielczość. Wybierając telewizor do gier, brać pod uwagę należy tylko modele z ekranem w rozdzielczości Full HD, tylko ta technologia zapewni nam szczegółowość obrazu na odpowiednio wysokim poziomie. Technologia Full HD zapewnia także najwyższą jakość animacji i obrazu, dzięki temu nie umknie nam żaden szczegół ulubionych gier.

Kolejną kwestią jest tak zwane próbkowanie koloru, które odpowiada za czytelne wyświetlanie tekstu oraz zachowanie odpowiedniego kontrastu. Aby czytanie lub wielogodzinne granie nie męczyło naszych oczu, próbkowanie koloru powinno być na poziomie 4:4:4. Istotna jest także wartość Input Lag, która powinna być jak najniższa.

Jeśli jest zbyt wysoka powstawać mogą opóźnienia między wysyłaniem sygnału przez kontroler w konsoli a reakcją na zmianę widoczną na ekranie. Zaburzenia sygnału spowodowane przez Input Lag mogą znacząco obniżyć jakość rozgrywek online lub tych, polegających na wyścigach. Ciekawą technologią, w jaką może być wyposażony wybrany przez nas model telewizora do gier, jest obsługa obrazu w technologii 3D. Coraz więcej najnowszych gier tworzonych jest z myślą o osobach posiadających ekrany z taką technologią. Gry w technologii 3D oferują bardzo intensywne i ciekawe doznania, stanowią świetną rozrywkę dla całej rodziny. Ostatnią kwestią, jaką musimy omówić, jest sposób połączenia telewizora z urządzeniem do gier.

Takich sposobów jest wiele, jednakże najpopularniejszymi są: DisplayPort – umożliwiający przesyłanie sygnału w jakości cyfrowej, dzięki niemu nasz telewizor odbierać może zarówno obraz, jak i dźwięk, HDMI – jest to najlepszy i najbardziej rozwinięty technologicznie sposób na połączenie komputera czy konsoli z telewizorem, umożliwia swobodne przesyłanie obrazu i dźwięku bardzo wysokiej jakości, bez zakłóceń i zawieszania się, stosowany jest w niemal wszystkich nowych urządzeniach.

Najlepszy ekran do grania - telewizor czy monitor

Najlepszy ekran do grania – telewizor czy monitor

Jeśli mamy problem z wyborem odpowiedniego dla nas modelu telewizora, który zmaksymalizuje przyjemność z grania, poniżej przedstawiamy listę polecanych telewizorów.

1. Philips PREMIUM
Jest to jeden z telewizorów najwyższej klasy, oferuje on bowiem obraz w jakości 4K Ultra HD. Jego matryca posiada ponad 8 milionów pikseli, które wzbogacone zostały technologią Ultra Resolution. Odtwarzane na nim gry będą niezwykle szczegółowe, nie umknie nam nawet najdrobniejszy cień czy odblask. Już sam telewizor oferuje nam dostęp do setek gier, jakie możemy na niego pobrać dzięki wbudowanemu systemowi operacyjnemu Android. Oprócz tego, w sklepie GooglePlay, znajdziemy kilkanaście użytkowych aplikacji, między innymi do: słuchania muzyki, wyświetlania i zaawansowanej edycji zdjęć, odtwarzania filmów czy edycji tekstu. Przeglądać możemy na nim także internet, dzięki wbudowanej przeglądarce. Użytkownicy tego telewizora mają także bezpłatny dostęp do serwisu Netflix, w którym znajdziemy setki ciekawych filmów i seriali z całego świata. Godny uwagi jest również jego pilot, posiadający wysuwaną klawiaturę QWERTY ułatwiającą jego obsługę oraz pisanie. Telewizor działa szybko i płynnie dzięki czterordzeniowemu procesorowi, który posiada 16 gigabajtów pamięci, którą możemy podwoić. Wyposażony został w najnowsze technologie, między innymi Ambilight – rozszerzającą obraz, OLED – która odpowiada za iealne odwzorowanie odcieni kolorów oraz czerni, HDR Perfect – która zajmuje się odwzorowaniem kontrastów oraz głębią i naturalnością kolorów. Telewizor cechuje się także wysokiej klasy głośnikami, odtwarzającymi dźwięk w najwyższej jakości. Zastosowany w nich system przetwarzania DTS HD Premium Sound sprawia, że naszym uszom nie umknie nawet najmniejszy szmer czy też szelest. Jedyną wadą tego telewizora może być jego cena, która sięga około 7 tysięcy złotych.

2. Samsung UE55
Marka Samsung jest dobrze znana na rynku elektronicznym. Ten model ich telewizora jest przedstawicielem bardzo dobrego urządzenia w przystępnie niskiej cenie. Dzięki zastosowanej w nim technologii HDR świetnie widoczne będą szczegóły oraz kontrasty nawet najbardziej dynamicznych rozgrywek. Urządzenie wyprodukowane zostało specjalnie z myślą o miłośnikach gier, dlatego cechuje się bardzo szybkim odświeżaniem obrazu oraz krótkim czasem reakcji. Jego producent uzupełnił matrycę także w systemy zapewniające bardzo wyraźny i czysty obraz w jasnych lub ciemnych pomieszczeniach. !arka Samsung nie zapomniała również o innych funkcjach swojego urządzenia. Dzięki zainstalowanym w nim aplikacjom, których obsługa jest niezwykle prosta i intuicyjna, na ekranie telewizora możemy wyświetlać filmy, przeglądać internet czy też oglądać zdjęcia. Szerokie spektrum wbudowanych modułów i złączy umożliwia podłączenie telewizora do niemal każdego urządzenia komputera, konsoli, tabletu czy też telefonu. Nie tylko przy pomocy kabli HDMI oraz USB, a także z bezprzewodowo, za pomocą sieci WiFi czy Bluetooth. Wbudowane głośniki zapewniają dźwięk w jakości Dolby Digital Plus, czyli w jakości dźwięku przestrzennego. Korzystna jest także cena tego telewizora, która wynosi około 2300 złotych.

3. Samsung UE32
Ten model jest przedstawicielem najkorzystniejszej półki cenowej, możemy go kupić już poniżej 1000 złotych. Mimo że urządzenie nie posiada najnowszych technologii, możemy na nim wyświetlić obraz w bardzo dobrej jakości. Telewizor zapewni płynną rozgrywkę, ma także szybki czas reakcji. Jest idealnym wyborem dla osób dysponujących małą przestrzenią w domu, jest bardzo lekki oraz cienki. Przekątna jego ekranu wynosi 32 cala, przy czym zachowuje bardzo wysoką rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli. Godnymi uwagi są także jego głośniki, które zapewniają czysty i łagodny dźwięk. Matryca ekranu wyposażona jest w technologię Full HD, telewizor posiada także komplet niezbędnych złączy.

0 0 vote
Twoj ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments