Sprzęt dedykowany do gry

      Brak komentarzy do Sprzęt dedykowany do gry

Sprzęt dedykowany do gry  – Grę Counter Strike: Global Offensive znając niemal wszyscy, mniejsi i więksi maniacy komputerowych rozgrywek. Jej popularność sprawiła, że w bardzo wielu krajach dołączyła do grona e-sportów.

Laptop, słuchawki, a nawet myszka – sprzęt dedykowany do gry Counter Strike: Global Offencive.

Z tego powodu kilka razy do roku organizowane są ogólnokrajowe, a nawet i międzynarodowe mistrzostwa, w których nagrody osiągają bardzo wysokie kwoty. Sama gra opiera się na podzieleniu graczy na dwie drużyny. Pierwsza grupa wciela się w zamachowców, którzy starają się podłożyć bomby w strategicznych punktach mapy, a następnie muszą ich bronić i zdetonować. Druga grupa to jednostka sił specjalnych, której głównym celem jest rozbrajanie podłożonych ładunków oraz zabijanie terrorystów. Rozgrywka ograniczona jest czasowo, a na zwycięstwo jednej z grup składa się między innymi: ilość zdobytych fragów (czyli morderstw przeciwników), zdetonowane/rozbrojone ładunki oraz ilość zgonów członków drużyny.

Producenci sprzętu elektronicznego, widząc potencjał w grupie miłośników gry Counter Strike: Global Offencive, produkują dedykowane dla nich akcesoria do gier, a nawet i całe komputery. Są one specjalnie dostosowane do wymagań tej gry, tak aby, jak najbardziej uprzyjemniały rozgrywkę.

sprzęt dedykowany do gry 1

sprzęt dedykowany do gry 1

Gra, jak każda inna, posiada swoje minimalne wymagania, jakie spełniać musi sprzęt, na którym chcemy ją zainstalować. Wśród rekomendowanych podzespołów znajdziemy dwurdzeniowy procesor, współpracujący z minimum 2 gigabajtami pamięci RAM. Istotna jest także karta graficzna, która obsługiwać musi technologię Pixel Shader 3.0 oraz DirectX 9. Gra zajmuje 7.6 gigabajta pamięci twardej, której dedykowanym nośnikiem jest dysk twardy HDD. Problem stanowić może także system operacyjny, gdyż Counter Strike: Global Offencive współpracuje tylko z 64-bitowym Windows’em Vista, 7, 8, 8.1.

 

Podane wymagania nie stanowią żadnego problemu, jeśli z wirtualnej rozgrywki chcemy cieszyć się na zwykłym komputerze. Jeśli jednak interesuje nas laptop, który zapewni płynne działanie Counter Strike’a wybór będzie znacznie trudniejszy. Głównym celem gry jest rozgrywka sieciowa, w której uczestniczyć mogą osoby z całego świata, dlatego sprzęt, na jaki się zdecydujemy, musi cechować się szybką reakcją na zmiany zachodzące na ekranie. Odpowiedzialne są za to FPS-y, które zdaniem wytrawnych graczy, powinny być na poziomie około 100 klatek na sekundę. Aby nadążyć za tak intensywną rozgrywką, laptop potrzebuje co najmniej czterordzeniowego procesora, najlepiej, jeśli jego producentem będzie firma Intel, ponieważ to właśnie pod ich produkty ustawiane są wymagania gry. Istotna jest także wielkość pamięci RAM, która w przypadku laptopów wynosić powinna minimum 4 gigabajty. Trochę łatwiej jest w przypadku karty graficznej, wobec której wymagania są stosunkowo niskie i przestarzałe. Z odtworzeniem grafiki na wysokim poziomie poradzą sobie nawet urządzenia posiadające zintegrowaną kartę graficzną. Laptop, którego będziemy używać do grania, posiadać musi także slot na kabel, który bezpośrednio połączy nas z internetem lub moduły na karty SIM obsługujące sieci 3G lub 4G LTE. Tylko stałe łącze internetowe zapewni nam rozgrywkę na najwyższym poziomie. Jeśli nie jesteś pewien, który laptop spełnia te wszystkie wymagania, poniżej przedstawiamy listę najchętniej wybieranych urządzeń przez graczy Counter Strike: Global Offencive.

sprzęt dedykowany do gry 2

sprzęt dedykowany do gry 2

1. Lenovo Legion Y520 sprzęt dedykowany do gry
Ten laptop stworzony został z myślą o osobach, chcących zatapiać się w wirtualnych rozgrywkach. Dzięki zastosowaniu w nim czterordzeniowego procesora nawet wielogodzinne przesiadywanie przed monitorem laptopa nie będzie żadnym problemem. Procesor Intel Core i5 jest niezwykle wydajny, zachowując przy tym rozsądną cenę. Procesor wyposażony został w innowacyjną technologię Intela Turbo Boost, która znacząco zwiększa jego taktowanie do poziomu 3.5 GHz. W laptopie zastosowano kartę pamięci RAM DDR4, której minimalna wartość wynosi 8 gigabajtów, a maksymalna 32 gigabajty (podczas zakupu laptopa możemy wybrać, jaka wersja nas interesuje). Wybór mamy także w kwestii podzespołów mieszczących się w układzie graficznym Intel HD Graphics. Już sam zintegrowany układ umożliwia nam oglądanie filmów, zdjęć oraz odtwarzanie efektów wizualnych gier na najwyższych obrotach. Jeśli chodzi o karty graficzne, możemy wybrać spośród dwóch, bardzo mocnych podzespołów: Radeon RX oraz NVIDIA GTX 10xx. Obie zapewnią płynną rozgrywkę online oraz wysoką wartość odtwarzanych FPS’ów. Laptop posiada ekran o przekątnej 15.6 cala (1 cal = 2.54 centymetra) oraz wysoką rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli odtwarzający obraz w jakości Full HD. Ekran wyposażony został w matową powłokę niwelującą odbicia światła oraz refleksy, które mogłyby zaburzyć obraz gry. Matryca ekranu stworzona została w technologii IPS, dlatego zapewnia bardzo wysoki kontrast, świeże i realistyczne kolory oraz cienie.

Laptopa z łatwością podłączyć możemy do internetu, dzięki zastosowaniu w nim bardzo wielu modułów. Obecność wejścia HDMI out sprawia, że możemy na nim grać, używając dodatkowego monitora lub telewizora. Podczas grania bardzo ważna jest także klawiatura, która w przypadku tego modelu jest bardzo wysokiej jakości. Intuicyjne i ergonomiczne ułożenie klawiszy sprawia, że ręka nie męczy się nawet podczas długich rozgrywek. Klawiatura jest także podświetlana, aby ułatwić korzystanie z niej w zacienionych pomieszczeniach lub w nocy.

2. HP Pavilion Power sprzęt dedykowany do gry
Jest to propozycja od innego producenta, jednak i to urządzenie cechuje się bardzo wysokim poziomem. Zastosowano w nim czterordzeniowy procesor Intel Core i5, którego zalety opisane są powyżej. Procesor współpracuje z 8 gigabajtami pamięci RAM, której wartość możemy rozszerzyć do 16 gigabajtów. Cechą wyróżniającą go spośród innych laptopów jest niezwykle wydajny dysk twardy, który umożliwia odtwarzanie gier na najwyższych specyfikacjach oraz pracę wielu programów jednocześnie. Zastosowana w nim technologia pozwala nie tylko na wydajną pracę, ale także oszczędzanie energii baterii. Pojemność dysku twardego to aż 1 terabajt (1024 gigabajty), dlatego urządzenie pomieści z łatwością wszystkie nasze gry i dane. W tym modelu także mamy do czynienia ze zintegrowaną grafiką Intel HD Graphics, jednakże nie mamy możliwości wyboru jego podzespołu. Karta graficzna, zainstalowana w laptopie, to NVIDIA GeForce, która zapewnia płynne działanie wszystkich efektów wizualnych. Ekran urządzenia wyposażony został w te same technologie co model powyżej, podobna jest także ilość zainstalowanych w nim modułów i złączy.

Podstawą sterowania w Counter Strike: Global Offencive jest sterowanie ręczne, za pomocą myszki. Jest ona potrzebna niemal do każdego ruchu. Dlatego oprócz wysokiej klasy komputera lub laptopa, aby w pełni móc cieszyć się grą potrzebna jest także czuła myszka. Najlepszą precyzję oraz czułość zapewniają myszki laserowe, które wybierają najbardziej doświadczeni gracze. Są one jednak znacznie droższe, dlatego, jeśli zależy nam na nieco tańszym sprzęcie możemy wybrać mysz optyczną posiadającą sensory Avago 3095, Avago 3090 lub Avago 3888. Nie osiągnie ona co prawda tak wysokich ustawień czułości, jednakże będzie się sprawować na całkiem przyzwoitym poziomie. Kolejnym, istotnym przy wyborze myszki do grania, elementem jest wcześniej wspomniany sensor. Jeśli jest niskiej jakości, kursor myszki będzie mało precyzyjny. Może także odskakiwać lub uniemożliwić wycelowanie w niewielki punkt, co może znacząco utrudnić grę. Jako że Counter Strike: Global Offencive polega głównie na sterowaniu myszą, powinniśmy wybrać model z wyższej półki, w którym zastosowano sensor taki jak: Avago S9500 lub S9808. Na rynku znajdziemy myszki przewodowe oraz bezprzewodowe. Te drugie cechują się z pewnością większą swobodą użytkowania, jednak często mają także dłuższy czas reakcji. Ich następną wadą jest często wyczerpujący się akumulator, który może rozładować się w każdym momencie. Z tego powodu, producenci dedykujący swój sprzęt dla graczy, decydują się na projektowanie myszy przewodowych, które mają krótszy czas reakcji, nie rozładowują się oraz są bardziej precyzyjne. Dwoma ostatnimi aspektami podczas kupowania myszy do Counter Strike: Global Offencive jest jej kształt oraz materiał, z jakiego została wykonana. Wybór kształtu jest kwestią indywidualną każdego gracza, ponieważ myszka powinna idealnie leżeć właśnie w jego dłoni. Materiał, z jakiego jest wykonana, decyduje o trwałości myszki oraz jej awaryjności. Wpływa także na sposób jej użytkowania, efektownie wyglądające modele wykonane z gładkiego plastiku są ładne, jednak bardzo niekomfortowe w użytkowaniu. Przy długim graniu ręka będzie się pocić i ślizgać, dlatego warto, jest wybrać mysz z elementami gumowymi lub chropowatymi, które zapewnią stabilniejsze trzymanie myszy. Wśród najpopularniejszych myszy dla graczy, dwa najlepsze modele przedstawiamy poniżej.

1. Logitech G502 Proteus Spectrum sprzęt dedykowany do gry
Jest to mysz optyczna, cechująca się bardzo dużą czułością. Urządzenie posiada wbudowane kółko obsługujące dwa tryby przewijania, a swoje działanie opiera na innowacyjnym systemie Logitech-G Delta Zero. Myszka działa zarówno przewodowo, jak i bezprzewodowo, ponadto posiada wymienne przyciski, możliwość zaprogramowania jej podświetlenia oraz gumowe nakładki, ułatwiające jej trzymanie w dłoni. Koszt jej zakupu wynosi około 290 złotych.

2. Sharkoon SHARK ZONE M50 sprzęt dedykowany do gry
Tę myszkę, spośród innych, wyróżnia przede wszystkim sześć wymiennych paneli bocznych, które dostaniemy przy jej zakupie. Dzięki nim możemy dostosować jej kształt według swoich preferencji. Myszka jest niezwykle czuła, działa w napędzie optycznym. Posiada gumowe powłoki, które zapewniają lepsze trzymanie w dłoni. Jej producent dołącza do niej także wymienne ślizgacze, co jest rzadko spotykane wśród modeli z niższej półki cenowej. Teflonowe ślizgacze minimalizują tarcie między urządzeniem a podkładką, dzięki czemu nasza dłoń mniej się męczy nawet podczas wielogodzinnego grania. Koszt zakupu takiej myszki to około 100 złotych.

Gry w Counter Strike: Global Offencive nie możemy opierać tylko na swojej zręczności i spostrzegawczości, ponieważ istotna jest także reakcja na jej dźwięki. Aby usłyszeć nadejście przeciwnika, zanim pojawi się w zasięgu naszego wzroku, niezbędne okazać się mogą dobrej jakości słuchawki. W trakcie gry kluczowa jest także komunikacja z członkami swojej drużyny, którą także umożliwić mogą odpowiednie słuchawki. Podczas ich wyboru kierować musimy się przede wszystkim: mocą – której wartość, aby skutecznie odizolować nas od otoczenia, wynosić musi minimum 120 mW, głośnością – aby usłyszeć najmniejszy szmer przeciwnika lub wystrzał kuli, powinna wynosić minimum 80 dB, pasmem przenoszenia – którego poziom powinien wynosić 30-2000 Hz. Następnym elementem, na jaki musimy zwrócić uwagę, jest konstrukcja budowy słuchawek. Im będzie większa, tym stabilniej będą trzymały się na naszej głowie. Poduszki słuchawek powinny zapewniać jak najwięcej komfortu, jeśli będą miękkie i nieuciskowe nie zmęczą naszych uszu nawet podczas wielogodzinnej rozgrywki. Bardzo ważnym elementem jest także wbudowany mikrofon – umożliwiający nam komunikację z innymi graczami. Powinien być czuły oraz wyposażony w wygłuszającą dźwięki otoczenia gąbkę. Jeśli zależy nam na słuchawkach najwyższej jakości, które służyć będą głównie do grania, wybrać możemy słuchawki USB. Przewyższają one inne modele wbudowaną kartą dźwiękową, która maksymalizuje doznania dźwiękowe. Znajdziemy w nich także wiele dodatkowych opcji jak: redukcja szumów, ustawienia dźwięku, głośności lub wybór trybu dedykowanego do różnego rodzaju gier. Poniżej przedstawiam najczęściej wybierane słuchawki, przez graczy Counter Strike: Global Offencive.

1. Razer Kraken 7.1 V2 sprzęt dedykowany do gry
Ten model słuchawek produkowany jest specjalnie dla profesjonalnych graczy, zajmujących się na co dzień e-sportem. Słuchawki wykonane są z wysokiej jakości materiałów oraz są przy tym niezwykle lekkie, dzięki czemu ich użytkownicy niemal nie czują ich na głowie. Wyposażone zostały w technologię wzmacniające jakość dźwięku, dlatego usłyszymy w nich nawet najmniejszy szmer. Wbudowany mikrofon, który znajduje się na specjalnym pałąku umożliwia płynną i wyraźną komunikację z naszym zespołem, minimalizując jednocześnie odgłosy niepożądane oraz echo. Słuchawki posiadają także panel sterowania, na którym zmieniać możemy głośność oraz tryby słuchawek i mikrofonu. Koszt zakupu takich słuchawek wynosi około 380 złotych.

0 0 vote
Twoj ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments