Stomatologia estetyczna Chociwel

      Brak komentarzy do Stomatologia estetyczna Chociwel

Jeszcze dużo kobiet posiada z braków z działu stomatologii estetycznej, by bawić się pięknym widokiem swoich zębów. Ale czy są one pewne dla niemowląt? Warto zaznajomić się z najbardziej ciekawymi zabiegami i doświadczyć czy są one podawane dzieciom.

Stomatologia estetyczna Dziwnów

Stomatologia estetyczna – najpopularniejsze zabiegi

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna stosuje w sobie wiele dziedzin stomatologii (np. profilaktykę, stomatologię zachowawczą, protetykę, ortodoncję), oraz jej ostatecznym obiektem jest poprawa estetyki uzębienia. Do najczęściej wybieranych środków w ramach stomatologii estetycznej kwalifikuje się wybielanie, piaskowanie, skaling, licówki i korony protetyczne.
Wybielanie zębów

Zabieg ten czyni się zwykle przy zastosowaniu specjalnej ochrony na uzębienie i wykorzystanie preparatu żelowego, którego aktywny składnik działa z tanią zęba dzięki takim bodźcom jak światło lub związki chemiczne, a otrzymany wynik jest od razu widoczny.

Stomatologia estetyczna Dziwnów

Profesjonalne wybielanie zębów nie powoduje zakłóceń w tkance szkliwa, niemniej a po zabiegu może pojawić się czasowa nadwrażliwość szkliwa (często na zimno). Wybielanie może też skutkować podrażnieniami i uszkodzeniami dziąseł lub błony śluzowej. Warto podkreślić, że nieprawidłowo wykonywany zabieg może stworzyć nierównomierne lub nadmierne wybielenie także może istnieć podstawą mikrouszkodzeń i zwiększonej porowatości szkliwa i zębiny.

Stomatologia estetyczna Dziwnów

Według unijnej informacje z 2012 roku, a też Rozporządzenia Ministra Zdrowia profesjonalne wybielanie zębów z wykonaniem specjalnych środków chemicznych w odpowiednim stężeniu jest wprawdzie bezpieczne dla zdrowia, ale chyba istnieć brane tylko u kobiet pełnoletnich (powyżej 18 r. życia). Nie sugeruje się również wybielania postaciom z nadwrażliwością zębów oraz dziąseł, kobietom w chce oraz matkom karmiącym.
Piaskowanie i skaling

zobacz również ile kosztuje wybielanie zębów

Zabieg piaskowania polega na usuwaniu różnego typu osadów (powstających z kawy, herbaty, papierosów i nowych używek lub barwiącego jedzenia), przebarwień oraz płytki nazębnej za pomocą profesjonalnego urządzenia kierującego strumień piasku stomatologicznego na zęby. U dzieci nie powinno stanowić kłopotu z ostatniego rodzaju osadami. Sam brak jest miły, choć wywołuje pewien dyskomfort, a po jego oddaniu możliwa jest nadwrażliwość zębów oraz dziąseł. Przeciwwskazaniem do działania piaskowania u niemowlęta jest sam jego wynik – odsłonięte i oczyszczone bruzdy zębowe. U niemowlęta są one chronione poprzez lakowanie.

Skaling z kolei polega na usuwaniu kamień nazębnego zbierającego się w zasięgu szyjek zębowych – z dziedzinie korony (powszechnie używany) lub spod powierzchni dziąseł. W wypadku skalingu w istocie nie ma przeciwwskazań do czynienia go u dzieci. Jeśli jest taka problem, to mocna go spowodować dodatkowo będzie on dla dziecka bezpieczny.
Licówki i korony

Zobacz również Ionic White

Licówka to wysoka płytka kompozytowa lub uczyniona z ceramiki (bądź porcelany), przytwierdzana do powierzchni zęba od jego wysokiej (wargowej) strony. Z kolei korony protetyczne są ceramicznymi nakładkami w sum zakrywającymi zęby. Licówki i korony pełnią funkcję przyjemną i ochronną. Niekiedy licówki polecane są do korygowania wad zgryzu, ale większość stomatologów nie poleca tego rodzaju praktyk. Podobnie jak robienie licówek na zęby mleczne.

Licówki są zaliczane do wykonań mało inwazyjnych, lecz nie są pozbawione ingerencji w uzębienie. Wymagają usunięcia od 3 do 30% tkanki zęba. Z kolejek w wypadku koron ząb wymaga być oszlifowany w wiele znaczniejszym stopniu. W kontaktu z czym, gdy nie jest taka potrzeba tak nie ingerować w grupę uzębienia dziecka.

Źródło artykułu Stomatologia estetyczna a dzieci – czy to bezpieczne

 

Stomatologia estetyczna Dziwnów

0 0 votes
Twoj ocena
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments