Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Zatrudnienie cudzoziemców (m.in. Ukraińców, Białorusinów, Gruzinów, Rosjan, Mołdawian) w Niemczech. Delegowanie pracowników spoza Unii do książce w innym kraju Unii Europejskiej. Polscy pracodawcy mają możliwość kierowania do lektury za granicą naszych ludzi jak również obywateli nowych państw trzecich niebędących członkami Unii Europejskiej.

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Z wskazówki na zajęcie naszym rynkiem pracy obywateli Ukrainy, toż oni są najczęściej wysyłanymi do lektury za granicą cudzoziemcami przez polskich pracodawców.

Kierowanie jest idealną formą wysłania człowieka do kolejnego świata w punkcie czasowego wykonywania książce w tym kraju. Należy przy tymże mieć, że w pełnym stanie w którym pracownik realizuje naszą karierę za granicą obowiązują stawki płacy według niemieckich przepisów (Mindestlohn) a minimalna cena od 1 stycznia 2019 roku wynosi 9,19 euro za godzinę pracy brutto dla człowieka delegowanego, przy czym w moc dziedzinach obowiązują wyższe stawki płacy minimalnej np. w dziedziny budowlanej. Aby oddelegować cudzoziemca ze wschodu do książce w Niemczech, konieczne jest zajęcie wizy Vander Elst. Jest to wiza wydawana przez Ambasadę Niemiec w Stolicy. Traktat o byciu Unii Europejskiej (TFUE) określa zasadę swobody świadczenia usług mającą prawo przedsiębiorstwa do produkcji swoich pomocy w przeciwnym państwie członkowski Unii Europejskiej. Przedsiębiorca na ostatniej tezie może tymczasowo delegować swoich gości bez wymogów uzyskiwania dla nich sam pozwoleń na pozycję co liczyło znaczenie gdyby pracownik samodzielnie chciał uzyskać zatrudnienie dokładnie w niemczech bez udziału Polskiego pracodawcy. Kraje członkowskie UE wprowadzają wewnętrzne przepisy, które określają warunki i zasady na których pracodawcy innych krajów UE mogą kierować swoich gości do książce w ich świecie.

Niemiecka wiza Vander Elst wydawana istnieje w punkcie tymczasowego świadczenia pomocy w Niemczech pracownika, którego do książce w Niemczech deleguje Polski pracodawca.

Samo uzyskanie wizy skupia się ze spełnieniem kilku wymagań:

Obcokrajowiec musi pamiętać zawartą umowę o pracę czy zajęcie z Naszym pracodawcą, w układzie z obecnym potrzebuje być ubezpieczony i działać minimum od maja u pracodawcy, który planuje delegować człowieka do książce w Niemczech. Musi w układzie z ostatnim legalnie przechodzić na placu Polski, mieć pozwolenie na produkcję. Konieczny jest dokument organizowany przez Nasz ZUS – zaświadczenie A1 poświadczające, że pracownik podlega Polskiemu prawu w terenie zabezpieczenia publicznego oraz co ważne aby wystąpić po te materiały konieczne jest wcześniejsze udokumentowane zameldowanie w Polsce i uzyskanie Polskiego Certyfikatu Rezydencji Podatkowej, który określa świat w którym pracownik pokrywa się z osiąganych dochodów.

Uzyskanie całych tych faktów istnieje kilka tygodni oraz w przypadku braku konieczności uzupełniania braków dla uzyskania któregoś z potrzebnych dokumentów może zatrzymać się w ok. 4 tygodniach od okresu zatrudnienia zatrudnionego w Polsce. Ten okres jest też niezbędny aby udowodnić, że akcja w Niemczech nie jest prawdziwym celem zatrudnienia człowieka także z razu po zatrudnieniu nie może on pozostać legalnie wysłany za granicę. Pracownik człowiek jest na zawodowe w Polsce zaś jego funkcja za granicą ma cel jedynie tymczasowy oraz w ramach naszej rzeczy w Polsce został oddelegowany do prowadzenia swoich obowiązków na placu Niemiec okazjonalnie np. przez 3 miesiące. Wniosek o danie wizy Vander Elst chodzi po wcześniejszym zarejestrowaniu się online złożyć w Ambasadzie Niemiec w Stolicy wraz z opłatą 75 euro (równowartość w dobrych polskich). Agencja Work Holding za pomoc przy kompletowaniu i budowaniu wniosku pobiera z pracodawcy dodatkową stawkę za usługę w wysokości 250 zł netto za jednego człowieka.

Agencja Pracy Tymczasowej Work Holding, umożliwia Polskim pracodawcom uwagę we jakichkolwiek procedurach i pewne delegowanie swoich gości do Publikacji w Niemczech. Nasza rada jest kompleksowa – z efektywnej i szybkiej rekrutacji ludzi z końców takich jak Ukraina, Białoruś, Gruzja, Mołdawia, Rosja czy Polska poprzez porady prawne i korzyść w załatwieniu wszystkich potrzebnych w ciągu delegowania pracowników materiałów i wizy Vander Elst, aż po rozliczanie kadrowo księgowe.

Do wniosku należy dołączyć: dwa wnioski w stylu niemieckim, aktualne fotografie biometryczne, paszport, udokumentowanie pobytu i książki u pracodawcy, umowa pracodawcy z firmą z pozostałego państwa UE, zaświadczenie z firmy dającej usługi i dokument A1 oraz kartę EKUZ.

Pracodawca delegujący ludzi musi także zgłosić ten fakt w niemczech w pozostałych instytucjach w współzależności z wielu szczegółów, które indywidualnie mogą chcieć poszczególnego zgłoszenia:

Zollamt – Niemiecki Urząd Celny, na internetowym portalu zgłoszeniowym należy zgłosić delegowanych pracowników wielu branż.

SOKA-Bau – Zgłaszamy pracowników branży budowlanej (i dotyczy elektryków). Niemiecka kasa urlopowa do której należy też odprowadzać składkę na urlop.

Finanzamt – Niemiecki Urząd Skarbowy, BG-Bau – ubezpieczyciel wypadkowy branży budowlanych, Deutsche Rentenversicherung – Ubezpieczenia Społeczne, Urząd meldunkowy (pracownicy tkwiący w niemczech ponad 3 miesiące podlegają meldunkowi)

Pracownik oddelegowany do książce w Niemczech podlega przepisom w zakresie płacy minimalnej według niemieckich przepisów Mindestlohn. Płaca minimalna różni się w współzależności z części i np. ogólna stawka to przynajmniej 9,19 euro brutto za godzinę pracy jednak dla branży budowlanej więc w współzależności od kwalifikacji minimum 12,20 euro brutto za godzinę pracy. Niemieckie urzędy jak jeszcze jedne nazwy do książce w jakich pracownicy są delegowani przykładają wielką siłę do oceny czy pracownicy otrzymują płacę zgodną z niemieckimi przepisami. Na bieżąco badane są płatności wynagrodzenia, listy płac, godziny pracy i nawet polskie deklaracje podatkowe pracowników. Pewną cecha wypłaty dla człowieka można wypłacić natomiast w strukturze ryczałtu czy diety czyli w możliwość niepodlegającą opodatkowaniu.

Mimo zatrudnienia pracownika przez Rodzimą spółkę, pracownikowi delegowanemu przysługuje gwarancja warunków produkcji i płacy minimalnej według przepisów kraju do jakiego został delegowany, czyli tutaj Niemiec. Pracownikowi przysługuje także wypoczynek w kształcie pochodzącym z przepisów niemieckich.

Zachęcamy do pomocy oraz współpracy zainteresowanych przedsiębiorców i ponadto Niemieckie firmy zainteresowane pracownikami delegowanymi z Polskich spółek.

Źródło artykułu Praca dla Ukraińców w Niemczech

0 0 votes
Twoj ocena
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments